HANS J WEGNER. Sofa, „GE-236", Getama, Gedsted, Danmark.

4185054. HANS J WEGNER. Sofa, „GE-236", Getama, Gedsted, Danmark.

Eg ramme med tekstilbetrukket plysfor i sæde og ryg. Forbrændingsstemplet. Længde ca 230 cm, sædehøjde ca. 42 cm, ryghøjde ca. 80 cm.

Brugsslitage.

Kunstner/designer

Hans J Wegner (1914–2007)

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsslitage.

Kunstner/designer

Hans J Wegner (1914–2007)

Antal besøg: 1.900