Sæt KUNST, 10 dele, mest litografier, 20. århundrede.
417725. Sæt KUNST, 10 dele, mest litografier, 20. århundrede.
Litografi, Acke Oldenburg Akvarel, Nils Fredricson Litografi, Felix Hatz Gravering, Eva Stockhaus Træsnit, Carl Herman Wetterwik Farvelitografi, Walter Huber Farvelitografi, Olle Zetterqvist Farvelitografi, Uno Wallman Farvelitografi, Jurgen Von Konow Farvelitografi, Olle Svanlund.
Fremstår med mindre brugsspor, Wallman med revne i glas. Nils Fredriksson med gulnet blad.