417471. BESTIKSÆT, 81 dele, sølv, "Sten Sture", Eric Löfman, MGAB.
12 gafler, længde 17,5 cm.
12 spiseknive, blade i rustfrit stål umærkede (længde 9,5 cm), længde 20,5 cm. Vægt 721 gram.
12 spiseskefulde, længde 18 cm.
12 dessertskeer, længde 15,5 cm.
12 sandwichgafler, længde 15,5 cm.
12 sandwichknive, rustfri stålblade umærkede (længde 7,5 cm), længde 17,5 cm. Vægt 475 gram.
12 smørknive, rustfri knive, længde 16 cm. Vægt 248 gram.
12 mindre gafler, længde 11,5 cm.
Sauceske, længde 19,5 cm.
Totalvægt ca 3325 gram.
Brugsslitage. Mindre pletter. Sauceske med kraftigere slid og ridser og let bulet kop.