HEBREISK BIBEL / HEBREW BIBLE. Wien 1874, 2 eksemplarer.
417384. HEBREISK BIBEL / HEBREW BIBLE. Wien 1874, 2 eksemplarer.
Trykt af Adolf Holzhausen i Wien. 1874 1384 s. Hebraisk tekst. Kapiteloverskrifter på latin. Originalt band. 1 ex komplet læderrem 1 ex brækket original kuglerem.
1 eksemplar med brugsspor, et eksemplar mangler ryg.