PAUL HOFF. Skål, kunstglas, Kosta Boda, 20. århundrede.

416664. PAUL HOFF. Skål, kunstglas, Kosta Boda, 20. århundrede.

Dekoration i relief i form af fugle i blåt og cerise underfangst mod sprængt baggrund. Mærket. Diameter 23,7, højde 15,5 cm.

Mindre Brugsslitage, mindre fabrikationsfejl i overfladen.

Kunstner/designer

Paul Hoff (Født 1945)

Få foretaget en gratis vurdering!

Kunstner/designer

Paul Hoff (Født 1945)

Antal besøg: 1.344