BLOKRIFLE, Husqvarna, 1780.

BLOKRIFLE, Husqvarna, 1780.
416319. BLOKRIFLE, Husqvarna, 1780.

Konverteret fra flintlås. Fuldt lager, messingbeslag, remclips. Tønde mærket 6875N5 H 17J0. Stempel mærket 3450 Totallængde 146, løbslængde 105,5 cm.

Mangler ladepind, samt låseplade på den ene side. Mindre afvisning af træ samt generel Brugsslitage og rust.

Få foretaget en gratis vurdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besøg: 2.624