415694. RUBY PEARL STUD ØRERINGE 2ct.
Ørestikkene er lavet af 925 sølv og er stemplet tilsvarende på bagsiden og øremøtrikkerne. Ørestikkerne er sat med runde facetslebne naturlige rubiner i et kunstfærdigt skakbræt skåret i klassiske kloindstillinger, ægte hvide kulturperler med en meget flot glans og glans er fleksibelt ophængt nedenunder.
Længde på øreringe 2,1 cm, diameter på kulturperler 8 mm, diameter på rubinerne 6 mm, tilsammen er disse 2 ct.
Vægt 3,8 gram.
Vægt 3,8 gram.