RUBY PEARL STUD ØRERINGE 2ct.

RUBY PEARL STUD ØRERINGE 2ct.
415694. RUBY PEARL STUD ØRERINGE 2ct.

Ørestikkene er lavet af 925 sølv og er stemplet tilsvarende på bagsiden og øremøtrikkerne. Ørestikkerne er sat med runde facetslebne naturlige rubiner i et kunstfærdigt skakbræt skåret i klassiske kloindstillinger, ægte hvide kulturperler med en meget flot glans og glans er fleksibelt ophængt nedenunder.
Længde på øreringe 2,1 cm, diameter på kulturperler 8 mm, diameter på rubinerne 6 mm, tilsammen er disse 2 ct.
Vægt 3,8 gram.

Meget velholdt stand.

Få foretaget en gratis vurdering!

Vægt 3,8 gram.

Meget velholdt stand.

Inter-Arte
Antal besøg: 692