413908. SPOTLIGHT, stor, Tilley, Hendon, England, metal/glas og træ, første halvdel af det 20. århundrede.
Sandsynligvis petroleumsdrevet. Muligheden for at vinkle glasset er tilgængelig.
Samlet højde 66 cm.
Diameter 35,5 cm.
Brugsslitage, ikke funktionstestet.