SKRIVEBORD, Sverige, 1930'erne.

4138093. SKRIVEBORD, Sverige, 1930'erne.

Skrivebord, skulptureret eg, Sverige. Udskårne detaljer med sfinx på benstativet. 3 kasser i sarg.
Højde 75,5 cm
Dimensioner på skive 160 x 82 cm.

Nøgle mangler, højre kasse låst og mangler bøsning. Mindre slid og overfladeslid med mindre mærker på disken.

Nøgler mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde 75,5 cm

Nøgler mangler.

Antal besøg: 440