KISTE, kobber, sandsynligvis Tibet, 20. århundrede.

413768. KISTE, kobber, sandsynligvis Tibet, 20. århundrede.

Dekoreret med sten. Indretning med blandt andet figurscener og kranier.
Ca. længde 9, bredde 40, højde 80 cm.

Slitage, kanter med skader, mindre dekorative elementer mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 881