413552. DIVERSE ORIENTAL, 4 dele, Kina/Japan og Thailand, 18.-19. århundrede.
1 okseblodsfarvet vase, med underglasur blå dekoration ved mund og fod, Kina, højde 8 cm, formentlig 1800-tallet.
1 turkis vase, højde 7,6 cm, Kina, formentlig 1800-tallet.
1 røgelseskar (?), kobberdekoreret, sandsynligvis Japan, 1800-tallet, højde 7,5 cm.
1 figur, messing, Thailand, højde 8,8 cm, 1900-tallet.
Brugsslitage.