Sæt SILVER 16 dele, kaffeskeer, kompotske med mere.

413512. Sæt SILVER 16 dele, kaffeskeer, kompotske med mere.

Kaffeskeer 6 stk, rokokomodel, monogram HR, stemplet med svenske stempler, længde 14,5 cm.

Kaffeskeer 2 stk, med svenske stempler, længde 14,5 cm Kaffeskeer 2 stk, med danske stempler.

Kompotske med gennemboret formstøbt hank, svenske stempler, længde 18 cm.

Hukommelsesskeer 2 stk, frugtkniv, slev og kaffeske, sølv.

Samlet sølvvægt 393 gram.

Brugsslitage, graveringer, slev med buler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Samlet sølvvægt 393 gram.

Antal besøg: 926