413214. MONA MORALES SCHILDT. Bordlampe, lysestage og skål, 3 dele krystal, "Teodora", Kosta, signeret, 1900-tallet.
Skær dekoration i form af cirkler med forgyldning. Samlet højde 12 - 36 cm inklusive lampeskærm.
Brugsslitage, lampeskærm med pletter.