LYSSTAKER / ALTERSTAKER med LYSMANCHTER, et par, messing og sortfarvet træ, nr.83, Grillby Metallfabrik, 18/1900 tallet.

412875. LYSSTAKER / ALTERSTAKER med LYSMANCHTER, et par, messing og sortfarvet træ, nr.83, Grillby Metallfabrik, 18/1900 tallet.

Cylindriske fødder med afsatser, søjler i sortfarvet træ. Stemplet. Højde 39,4 cm.
Lette manchetter i blæst og slebet glas med krystalprismer, diameter 13 cm.

Brugsslitage, mindre mærker og ridser.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.519