ELSA-MARIA ANDERSSON & EDVARD ANDERSSON. Abstrakt komposition, kunstvæv og model.

4127455. ELSA-MARIA ANDERSSON & EDVARD ANDERSSON. Abstrakt komposition, kunstvæv og model.

Kunstvæv, 150 x 135 cm.

Skitse af Edvard Andersson, olie på panel 59 x 62 cm. Signeret Edvard Andersson.

HERKOMST:
Fra kunstnerens ejendom.

Væv i god stand. Olieskitsen har skader i alle hjørner, ridser og malingstab.

Tema

Edvard Andersson - a modern colour explosion: Part III

Få foretaget en gratis vurdering!

Kunstvæv, 150 x 135 cm.

HERKOMST:
Fra kunstnerens ejendom.

Tema

Antal besøg: 697