LENA CRONQVIST. Modelhandling.

4125011. LENA CRONQVIST. Modelhandling.

Olie på lærred, 97 x 59 cm. Rammemål 100 x 65 cm. Signeret L Cronqvist og dateret 60.

HERKOMST
Erhvervet af den nuværende ejer af Börje Lund, medlem af bestyrelsen i Luleå kunstforening.

UDSTILLERE
Vandrende udstilling med Konstfacks studerende, Luleå.

Overflade snavs. Crackelyr. Lidt ustrakt lærred.

Kunstner/designer

Lena Cronqvist (1938–2025)

Tema

Eclectic & Decorative

Få foretaget en gratis vurdering!

HERKOMST

UDSTILLERE

Kunstner/designer

Lena Cronqvist (1938–2025)

Tema

Eclectic & Decorative

Antal besøg: 1.404