412098. HOFFMANN, HORST PETER. "Komposition", mixed media på lærred, signeret og dateret 1963.
Hoffmann, Horst Peter (1921-1999) "Komposition", mixed media på lærred, signeret og dateret (1963).
Mål: 46x60 cm (højde x bredde) Horst Peter Hoffmann er en maler fra Stuttgart, der boede og arbejdede i delstatens hovedstad.
Indrammet bag glas.