HOFFMANN, HORST PETER. "Komposition", mixed media på lærred, signeret og dateret 1963.

412098. HOFFMANN, HORST PETER. "Komposition", mixed media på lærred, signeret og dateret 1963.

Hoffmann, Horst Peter (1921-1999) "Komposition", mixed media på lærred, signeret og dateret (1963).

Mål: 46x60 cm (højde x bredde) Horst Peter Hoffmann er en maler fra Stuttgart, der boede og arbejdede i delstatens hovedstad.

Indrammet bag glas.

Få foretaget en gratis vurdering!

Indrammet bag glas.

Auktionshaus von Brühl
Antal besøg: 863