412037. MEDICINSKAB, metal og glas, første halvdel af det 20. århundrede.
Vitrineskab såkaldt. tandlægeskab, hvidlakeret med glaserede sider og låge. 4 glashylder.
Længde 60, bredde 39, højde 160 cm.
Brugsslitage og malingstab. Noget løse glasruder og afslag på det ene kortsideglas.