VAS, mos majolica, "Cashmir", Gustafsberg, 1888.

411914. VAS, mos majolica, "Cashmir", Gustafsberg, 1888.

Såkaldt riskornsglasur med indo-persisk inspireret indretning og forgyldte detaljer. Underskrevet. Højde 19 cm.

Brugsslitage, let slidt forgyldning omkring munden.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 773