KAFFESET 34 dele, porcelæn, Rörstrand, anden halvdel af det 20. århundrede.
411155. KAFFESET 34 dele, porcelæn, Rörstrand, anden halvdel af det 20. århundrede.
Service i hvidt porcelæn med dekoration af grønne og lilla kviste, signeret Rörstrand i bunden.
Kaffekande, højde 19 cm.
Cremebekkasin, højde 6 cm.
Sukkerskål, højde 7 cm.
Tallerkener 12 stk, diameter 17 cm.
Kaffeskål 10 stk, diameter 13,5 cm.
Kaffekopper 9 stk., højde 6 cm.
Kaffekande, højde 19 cm.
Cremebekkasin, højde 6 cm.
Sukkerskål, højde 7 cm.