ERLING ÄRLINGSSON. Havnelandskab.

4109973. ERLING ÄRLINGSSON. Havnelandskab.

Olie på fint lærred, lagt på panel, ikke signeret.

122 x 89 cm.

Rammemål: 133 x 99 cm.

Herkomst: Kunstnerens søster Edith Nilsson.

Mindre overfladeslid.

Kunstner/designer

Erling Ärlingsson (1904–1983)

Tema

Spring Quality Auction

Få foretaget en gratis vurdering!

122 x 89 cm.

Rammemål: 133 x 99 cm.

Mindre overfladeslid.

Kunstner/designer

Erling Ärlingsson (1904–1983)

Tema

Spring Quality Auction

Antal besøg: 612