DANSK MØBELDESIGN. Chatol af teak, 1960'erne.

4108284. DANSK MØBELDESIGN. Chatol af teak, 1960'erne.

Chatol af teak, front med store og mindre skuffer, låge med spejlfelt og udtræksplade, opsat på tilspidsede ben.
H. 109, B. 85, D. 40 cm.

Alders- og brugsspor, herunder ridser, mærker og nogle finérafslag.

Få foretaget en gratis vurdering!

H. 109, B. 85, D. 40 cm.

Antal besøg: 366