SERVICE, 60 stk., porcelæn, forgyldt dekor, Edward Hald, Karlskrona, 1900-tallet.

410473. SERVICE, 60 stk., porcelæn, forgyldt dekor, Edward Hald, Karlskrona, 1900-tallet.

18 tallerkener, diameter 25 cm 12 dybe tallerkener, diameter 25 cm 8 tallerkener, diameter 22 cm 10 mindre tallerkener, diameter 18 cm 7 serveringsfade, længde mellem 32-45 cm 2 serveringsskåle, længde 21 cm Terrine inkl. låg, samt som serveringsfad, højde 27 cm Dispenser, højde 20 cm Sæt til salt/peber/sennep medfølger.

Brugsslitage.
1 sauceskål med Kantstødt og dekorativ udløser.
1 lille tallerken med dekorativ kant 1 tallerken med en Kantstødt.
1 bakke med fastgørelse.
Terrin med farvetab.

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsslitage.
1 bakke med fastgørelse.
Terrin med farvetab.

Antal besøg: 3.884