41036. GLASOBJEKTER, 6 dele, Kosta Boda, Edenfalk, Orrefors, 20. århundrede.
Vas, Bengt Edenfalk, sign.
Skål, Göran Wärff, Kosta Boda, sign.
Skål, Paul Hoff, Kosta, sign.
Flaske/vase, Monica Backström, Boda, sign.
Bogtryk, sign.
Skål, Eva Englund, Orrefors.
Højde ca 2,5-26 cm.
Mindre Brugsslitage.