ANDERS ZORN. Efter, litografi, "Dagmar", Bengtsons Lito AB, første halvdel af det 20. århundrede.

409983. ANDERS ZORN. Efter, litografi, "Dagmar", Bengtsons Lito AB, første halvdel af det 20. århundrede.

I 1926 udgav Konstbörsen AB en folder med motiv 12 efter Anders Zorns raderinger i et større oplag, der blev trykt af Bengtssons Lito AB.
Billedstørrelse 25 x 18 cm.

Gulnede blade, pletter på nederste kant.

Kunstner/designer

Anders Zorn (1860–1920)

Få foretaget en gratis vurdering!

Billedstørrelse 25 x 18 cm.

Kunstner/designer

Anders Zorn (1860–1920)

Antal besøg: 5.419