ANDERS ZORN. Efter, litografi, "Dagmar", Bengtsons Lito AB, første halvdel af det 20. århundrede.
409983. ANDERS ZORN. Efter, litografi, "Dagmar", Bengtsons Lito AB, første halvdel af det 20. århundrede.
I 1926 udgav Konstbörsen AB en folder med motiv 12 efter Anders Zorns raderinger i et større oplag, der blev trykt af Bengtssons Lito AB.
Billedstørrelse 25 x 18 cm.
Billedstørrelse 25 x 18 cm.