2 LIGHTERE, ST Dupont, Frankrig, resp. Pingvin, Japan.
4099782. 2 LIGHTERE, ST Dupont, Frankrig, resp. Pingvin, Japan.
Lighter i forgyldt metal, mærket ST Dupont, Paris, Made in France, 83INA62. Højde 6,5 cm, bredde ca. 3,5 cm, dybde 1 cm.
Lysere i hvidt metal, indretning i krybdyrmønster, mærket pingvin, høj kvalitet, „Superlativ“, automatisk lighter nr. 18.250. Højde 4,5 cm, bredde 5,5 cm, dybde 1 cm.
Brugsslitage og let slitage, henholdsvis. Ikke funktionstestet, der gives ingen funktionsgaranti.