LOMMEUR, sølv, England, 1830'erne.

4097303. LOMMEUR, sølv, England, 1830'erne.

Nøgleopgaver med engelsk blondegang („massey liver“) og mineralglas.
Værkstedsnummer: 8010
Diameter: 49,5mm med yderkasse 55mm stemplet Birmingham.
Nøgle inkluderet.

Arbejdede på tidspunktet for katalogisering. Der ydes ingen funktionel garanti. Servicehistorik ukendt. Brugsslitage.

Tema

Beso - Pocket Watches

Få foretaget en gratis vurdering!

Værkstedsnummer: 8010
Nøgle inkluderet.

Tema

Beso - Pocket Watches

Antal besøg: 245