LOMMEUR, 18K guld, Frankrig, 1820-tal.

4095697. LOMMEUR, 18K guld, Frankrig, 1820-tal.

Nøglemissioner med edderkopgang og mineralglas.
Serienummer: 3426
Diameter: 41 mm
Guld urskive og messing inderkasse.
Vægt 51,5 gram
Taske, nøgle og lommeurstativ inkluderet.

Arbejdede på tidspunktet for katalogisering. Der ydes ingen funktionel garanti. Servicehistorik ukendt. Brugsslitage.

Tema

Beso - Pocket Watches

Få foretaget en gratis vurdering!

Serienummer: 3426
Diameter: 41 mm
Vægt 51,5 gram

Tema

Beso - Pocket Watches

Antal besøg: 372