4088404. VARIOS AUTORES. „Cadaques Portefølje En, 1973".
12 serigrafier af følgende kunstnere: Sanae Ando, Lanfranco Bombelli, Mary Callery, Ivan Chermayeff, Xavier Corberó, Rita Donagh, Adolfo Estrada, Dario Grossi, Heijo Hangen, Max Huber, Richard Paul Lohse og Bruno Munari.
Signeret, dateret 1973 og nummereret 26/150. Original æske
50 x 50 cm.
50 x 50 cm.