BUDDHA ELLER MUNK, THAILAND, 19./20. ÅRHUNDREDE.

408559. BUDDHA ELLER MUNK, THAILAND, 19./20. ÅRHUNDREDE.

Bronze, forgyldt. Stående guddom på en lotuspude på en trappefod med hænderne foldet foran brystet. Kåben dækket med rosetter efterlader højre skulder fri og breder sig ud som vinger på benene. Højde 39 cm.

Ingen anmærkninger.

Få foretaget en gratis vurdering!

Ingen anmærkninger.

Auktionshaus Günther
Antal besøg: 775