BOUNCER, ca 1850, signeret Lorenz Bössel i Suhl.

4083421. BOUNCER, ca 1850, signeret Lorenz Bössel i Suhl.

Beskadiget ottekantet rør med tekst i guld, skåret log og kolbe i valnød. Stempelkasselåg i sølv (ejermærke J Threme 1850).
Venligt tryk, lås med sikring. Rillet tøndekaliber 14mm.
Rørlængde 77cmTotal 118,5cm.

God stand med normalt slid med lejlighedsvise slagmærker og slid, hårline revner foran.

Tema

Arms & Armour

Få foretaget en gratis vurdering!

Rørlængde 77cmTotal 118,5cm.

Tema

Arms & Armour

Antal besøg: 834