SENGEBORDE, et par, "Guldheden", Carl Malmsten, midten af 1900-tallet.

407996. SENGEBORDE, et par, "Guldheden", Carl Malmsten, midten af 1900-tallet.

Modellen er designet i 1945. Hylde og æske i kanten. Mærket CM. Længde 50, bredde 32, højde 58 cm.

Slitage, ridser og lejlighedsvise stødmærker. Pletter.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.874