SABRE, indisk, 20. århundrede.

407849. SABRE, indisk, 20. århundrede.

Tekst på bladet "Made in India" samt svær oversat tekst, sandsynligvis hindi.
Ikke skarp klinge.
Læderbeklædt kar.
Længde 86 cm.
Længde med kar 92 cm.

Alder og Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Ikke skarp klinge.
Læderbeklædt kar.
Længde 86 cm.
Længde med kar 92 cm.

Alder og Brugsslitage.

Antal besøg: 7.963