To skuffer og hylde under.
Højde 99 cm.
Bredde 100 cm.
Dybde 59 cm.
Smedede beslag.
Proveniens: "Bestilt og købt omkring århundredeskiftet 18-/1900 af en militærofficer i Boden. Solgt på en konkursauktion i Dalarna i 1930'erne efter en betjent. Den nuværende sælgers forældre købte spisestuemøblerne på konkursauktionen i Dalarna. Sønnen flytter nu og har ikke længere plads til gruppen." "#399928" "#399936" "#399956".
Hylden i bunden er repareret og har en revne.
Have på.
To skuffer og hylde under.
Højde 99 cm.
Bredde 100 cm.
Dybde 59 cm.
Smedede beslag.
Have på.