EDVARD ANDERSSON. „Havets symfoni“.

4070084. EDVARD ANDERSSON. „Havets symfoni“.

Olie på panel, 163 x 123 cm. Signeret Edvard Andersson, a tergo dateret ca 1955.

HERKOMST:
Fra kunstnerens ejendom.

Uindrammede, stødte kanter, overfladeslid og malingstab i hjørnerne.

Tema

Edvard Andersson - a modern colour explosion: Part III

Få foretaget en gratis vurdering!

HERKOMST:
Fra kunstnerens ejendom.

Tema

Antal besøg: 1.143