EDVARD ANDERSSON. „Maleren“.

EDVARD ANDERSSON. „Maleren“.
4070017. EDVARD ANDERSSON. „Maleren“.

Olie på panel, 118 x 148,5 cm, karmmål 130 x 158 cm. Signeret Edvard Andersson og dateret 1942-43.

HERKOMST:
Fra kunstnerens ejendom

UDSTILLING:
Moderne Kunst Malmö 1944 Nr. 65.

Overfladeslitage, mindre malingstab og revner.

Tema

Edvard Andersson - a modern colour explosion: Part III

Få foretaget en gratis vurdering!

HERKOMST:
Fra kunstnerens ejendom

UDSTILLING:

Tema

Antal besøg: 1.244