EDVARD ANDERSSON. „Seaglats“.

EDVARD ANDERSSON. „Seaglats“.
4069760. EDVARD ANDERSSON. „Seaglats“.

Olie på panel, 61 x 81 cm, karmmål 63,5 x 84 cm. Signeret og dateret Edvard Andersson 1951.

HERKOMST:
Fra kunstnerens ejendom

UDSTILLING:
Eslövs Rådhus 1987 - 2012.

Kanten stødt, noget slid på overfladen.

Tema

Edvard Andersson - a modern colour explosion: Part III

Få foretaget en gratis vurdering!

HERKOMST:
Fra kunstnerens ejendom

UDSTILLING:
Eslövs Rådhus 1987 - 2012.

Tema

Antal besøg: 919