EDVARD HALD. SKÅL, gral, Orrefors, midten af 1900-tallet.

406959. EDVARD HALD. SKÅL, gral, Orrefors, midten af 1900-tallet.

Skål i oval form, højde 8,5 cm, længde 24 cm, dekoration af striber i lilla, signeret i bunden, Orrefors Graal No 487 Edv Hald.

Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsslitage.

Antal besøg: 1.853