EDVARD ANDERSSON. „Perspic“.

EDVARD ANDERSSON. „Perspic“.
4069368. EDVARD ANDERSSON. „Perspic“.

Olie på panel, 112 x 47,5 cm, karmmål 113 x 48,5 cm. Signeret Edvard Andersson.

HERKOMST:
Fra kunstnerens ejendom

UDSTILLINGER:
Den Frie Udstillning, København 1956 nr 145 Vikingsberg 1961, nr 48.

Overfladiske ridser.

Tema

Edvard Andersson - a modern colour explosion: Part III

Få foretaget en gratis vurdering!

HERKOMST:
Fra kunstnerens ejendom

UDSTILLINGER:

Overfladiske ridser.

Tema

Antal besøg: 594