EDVARD ANDERSSON. „Grønland“.

EDVARD ANDERSSON. „Grønland“.
4069342. EDVARD ANDERSSON. „Grønland“.

Olie på panel, 61,5 x 122 cm, karmmål 63,5 x 124 cm Signeret Edvard Andersson. Dateret 1952.

HERKOMST:
Fra kunstnerens ejendom

UDSTILLING:
Den Frie Udstillning, København 1956, nr 145
Vikingsberg 1961, nr 48.

Plet i gryden, let slid på overfladen.

Tema

Edvard Andersson - a modern colour explosion: Part III

Få foretaget en gratis vurdering!

HERKOMST:
Fra kunstnerens ejendom

UDSTILLING:
Vikingsberg 1961, nr 48.

Tema

Antal besøg: 951