EDVARD ANDERSSON. „Ghazel“.

EDVARD ANDERSSON. „Ghazel“.
4069307. EDVARD ANDERSSON. „Ghazel“.

Olie på panel, 69 x 100 cm, karmmål 71 x 102 cm. Signeret Edvard Andersson.

HERKOMST:
Fra kunstnerens ejendom

UDSTILLING:
Eslövs Rådhus 1987 — 2012.

Farvetab, lille søm i panden, overfladesnavs.

Tema

Edvard Andersson - a modern colour explosion: Part III

Få foretaget en gratis vurdering!

HERKOMST:
Fra kunstnerens ejendom

UDSTILLING:
Eslövs Rådhus 1987 — 2012.

Tema

Antal besøg: 759