HERTHA BENGTSSON. „Blå Eld“ TV-kop, porcelæn, Rörstrand.

4068841. HERTHA BENGTSSON. „Blå Eld“ TV-kop, porcelæn, Rörstrand.

Glaseret i blåt og hvidt.
Kop, højde ca. 8 cm, stemplet Rörstrand Sverige 602.
Tønde, længde ca. 27,5 cm, stemplet Rörstrand Sverige 611.

Slidmærker, ridser.

Få foretaget en gratis vurdering!

Glaseret i blåt og hvidt.

Slidmærker, ridser.

Antal besøg: 451