MÄRTHA TYNELL (1865-1930). Havudsigt med måneskin.

4064726. MÄRTHA TYNELL (1865-1930). Havudsigt med måneskin.

Olie på panel, 21,6 x 15,5 cm. Rammemål 18 x 24 cm. Signeret M.Tynell.

Nummerering a tergo: 65.

Nålehul efter fastgørelse. En bagside af skitseolie (udskåret panel).

Tema

Female artists - 150 Years of Creativity

Få foretaget en gratis vurdering!

Nummerering a tergo: 65.

Tema

Antal besøg: 1.126