406107. SKULPTUR og PLADE, 18.-19. århundrede.
En stor kat, sandsynligvis uralmarmor, markeret nedenunder i skrivestil, længde 23 cm.
Tallerken med kronet monogram, Rörstrand, diameter 25,5 cm, ca. 1890.
Brugsslitage, omfattende ældre reparation på plade.