JADE ØRERINGE MED HVIDE PERLER Sølv 925 forgyldt.

405712. JADE ØRERINGE MED HVIDE PERLER Sølv 925 forgyldt.

Øreringene er lavet af 925 sølv og helt forgyldte og stemplet derefter. De hængslede ørekroge med de fleksibelt monterede ægte hvide kulturperler med en diameter på 6 mm ender i fint polerede, skovgrønne jadekugler med en diameter på 5,8 mm.
Samlet længde 4,2 cm, vægt 2,9 gram.

Guldsmedearbejde, meget god stand.

Få foretaget en gratis vurdering!

Inter-Arte
Antal besøg: 408