RØR 9+1 stk, med rørstativ, 1800-tallet.

405601. RØR 9+1 stk, med rørstativ, 1800-tallet.

Rør ind havskum, delvist med sølvbeslag.
Højde på tøndestativ 55 cm Største tønde stemplet 1821, total længde ca 99 cm.

Slitage, reparationer og skader.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.489