SPISESTUE MØBLER, 9 dele, rokoko stil 1900-tallet.

405414. SPISESTUE MØBLER, 9 dele, rokoko stil 1900-tallet.

Rundt bord af valnød med to finerede indlæg på 48 cm. Buede ben og skåret dekoration.
Totallængde 204, bredde (diameter) 109, højde 73 cm.
Seks stole i valnøddebejdset bøg med svungne forben og gennembrudt ryg med balusterbakke og skårne rocailler.
Løst polstret sæde i blåt fløjl.

Brugt stand, ridser til stede.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.067