405390. EDGAR FREYBERG. Lav surf i det idealiserede lys.
Edgar Freyberg (*08/12/1927 Berlin); Olie på lærred, dateret 1980'erne, signeret nederst til venstre, indrammet. mål ca. Ramme 64 x 54 cm, maleri 50 x 40 cm.