M OLSSON. VASA-GRAVEN I UPPSALA DOMKEDRALEN.

405344. M OLSSON. VASA-GRAVEN I UPPSALA DOMKEDRALEN.

Historisk kunst- og kulturhistorie samt medicinske og antropologiske undersøgelser. Nordic Rotogravure MCMLVI (1956), 257'er med 34 farveplader, monterede farveplader og tekstbilleder (tekstdel) + 4'er, 96 helsidesplader (pladedel).
Forlagets papbind med påtrykte rygtiteletiketter, forgyldt kongemonogram på forsider; Undersøgelser ved Martin Olsson, Torsten Lenk, Eva Bergman og Bo E Ingelmark.

brugsspor. patron slidt.

Få foretaget en gratis vurdering!

brugsspor. patron slidt.

Antal besøg: 1.396